Psychologické poradenství

Možná jste to neměli v dětství či dospívání snadné. Možná jste se nenaučili něco, co vám teď v dospělosti chybí. Nebo jste se naučili něco, co vám už neslouží dobře. Možná se ocitáte v náročné životní situaci a nevíte, jak dál, ve vztahu, v práci…. Možná vám není dobře, dlouhodobě máte špatnou náladu a nenalézáte cestu ven…

 

Ráda vám pomohu v těchto oblastech:

V původní rodině, v dětství, v dospívání jste zažil/a těžké věci, které chcete zpracovat. Potřebujete najít způsob, jak neopakovat staré rodinné vzorce.

Máte špatné nálady, výkyvy nálad, deprese. Nevíte si rady se svými emocemi, přejete si jim porozumět a naučit se s nimi zacházet.

Máte psychosomatické potíže (bolesti hlavy, svalů, zažívací problémy, pocit sevřeného hrudníku atd.) a chcete objevit jejich příčinu a naučit se své tělo lépe vnímat.

Potřebujete si vytvořit lepší vztah k sobě, více se vnímat, respektovat, naučit se říkat o to, co chcete, umět odmítat, vymezovat se.

Máte potíže v partnerských vztazích, jejichž příčinám si přejete porozumět, přijít na to, jak a co změnit, a změnu uskutečnit.

Nedokončené záležitosti z minulosti (s příbuznými, partnery, přáteli) chcete uzavřít a vyrovnat se s tím, co se stalo.

Nejste spokojený/á a toužíte uspořádat si život lépe, cítit se naplněnější a na svém místě – v práci, ve vztahu, ve volném čase…

Trápí vás potíže s tvorbou – v práci, když se věnujete svému koníčku nebo v životě obecně. Potřebujete v sobě nalézt ten správný zdroj, aby to mělo „šťávu“.

Nesnáze v duševní oblasti ovlivňují výkon ve vaší práci a chcete se v tom vyznat a nalézt lepší způsoby organizace času i zacházení se sebou.

Procházíte obdobím krize – např. při rozchodu, rozvodu, úmrtí, nemoci nebo vážném zranění blízké osoby, změnách – potřebujete podporu, pomoct se zorientovat, projít tím, vyrovnat se, nalézt řešení.

Jste rodič, který přijal dítě do náhradní rodinné péče, a potřebujete podporu, radu, pomoc, uspořádat si myšlenky, ujasnit si hranice, předcházet vyhoření, pečovat o sebe a řešit potíže spojené s výchovou dítěte s mnohdy nelehkým osudem.

Toužíte po sebepoznání a na terapii chcete chodit pro svůj osobní rozvoj nebo pracujete v pomáhajících profesích a hledáte vhodný způsob, jak o sebe pečovat, chránit se před vyhořením.  

 

Jak pracuji:

Během terapeutického rozhovoru obvykle mapujeme potíže a situaci klienta, zvědomujeme emoce, myšlenky, podporuji klienta, aby nalezl zdroje podpory, lepší řešení, zkoušel nové situace, a zároveň upevňoval to dobré a fungující.

Podle potřeby a se souhlasem klienta používám práci s tělem a pohybem, techniky arteterapie (kreslení, malování, hlína), dramaterapeutické techniky, imaginace, relaxace, někdy pracujeme s deníkovými záznamy a s dalšími výtvory.

 

Individuální poradenství poskytuji dospělým od 18ti let.

 

V obdobích krize, které někdy doprovázejí potíže se spánkem, nevolnosti, úzkost, nebo při výkyvech nálad či dlouhodobých špatných náladách je třeba vyhledat i pomoc psychiatra. V případě potřeby se můžete obrátit na některého z kolegů.

 

Poradenství dělám také v anglickém a španělském jazyce.

 

Cena je 900 Kč za konzultaci (50 minut). Přípatek 200 Kč je za sezení před 9h a po 18h a za sezení v cizím jazyce.

 

Kde mě najdete:

Centrum péče o duševní zdraví Terapie.info, Hlaváčkova 17, Praha 5.

Centrum se nachází asi 2 minuty chůze od zastávky Klamovka (tramvají 5 minut z Anděla).