Reference

Psychoterapie

Helenu jsem poznala před několika lety, a když nyní rekapituluji naši práci, tak jsem díky ní ušla kus cesty. Mnohdy jsem si říkala, že vlastně nic neděláme, jenže výsledky začaly nenápadně přicházet a můj život a hlavně pohled na něj se změnil k lepšímu. Helena mi nikdy nedala přímou radu, co dělat. Jen mi pomohla najít pro mě tu vhodnou cestu, kterou chci právě já, protože univerzální návody a rady prostě neexistují. Jsem jistější ve svých rozhodnutích, nemám již zbytečné obavy z reakcí ostatních, jsem mnohem spokojenější sama se sebou, dokážu si stanovit hranice, mám se víc ráda a věřím si jako máma. 

Eliška

 

Contacté con Helena en agosto de 2020, cuando estaba pasándolo mal por una racha de malas situaciones personales y, sobretodo, el covid, agitó mi vida de una manera que nunca lo hubiera pensado. Ella me ayudó, me escuchó, me entendió y no solo eso, fue más allá dándome consejos y citas de personajes famosos. Estuve con ella cerca de 2 años y fue una de las cosas que me marcó en mi estancia en Praga. Se convirtió en una persona donde podía hablar sin problemas, sin temores, desahogarme. Siempre dispuesta, simpática, con una sonrisa en la boca. Entendiéndome en todo momento, me ayudó y me dió su mano para ayudarme y estar bien.

Desde este comentario quiero dar las GRACIAS!! a Helena y sobretodo recomendarla como psicóloga en momentos de tiempos, que todos lo tenemos, difíciles.

Josep Cerrillo

 

Do Heleniny péče jsem se dostal ve stavu rozkladu a zcela oddělený od života. Pár týdnů mi trvalo, než jsem začal Heleně důvěřovat, a tím pádem zcela otevřeně mluvit o svých děsech v hlavě. Když jsem se přestal bát, že mě pošle do blázince rovnou a pochopil, že ONA je tady pro mě proto, abych si pomohl, naše sezení dostávaly nový rozměr.

Helena nemá návod na to, jak žít lépe, Helena je přirozeně tichý sparing, který otevírá náruč v době kdy máte pocit, že v tom pekle už zůstanete. Nezůstanete!

Čas s Helenou. V roce 2019 slzy z beznaděje, v roce 2022 slzy z loučení.

Michal

 

Jsem vděčná za podporu, pochopení a vhledy, které jsem během terapie vedené Helenou Bezděkovou dostala. Vyhovoval mi velmi jemný a nedirektivní přístup, ve kterém kombinuje práci s tělem, práci v prostoru umožňující něco jako konstelace, práci s rekvizitami, malbou a psaným textem a klasický terapeutický rozhovor. Cítila jsem mnoho ženské sounáležitosti a porozumění.

Lenka

 

Prožívala jsem těžké období, a tak jsem se rozhodla pro psychoterapii. Dostala jsem kontakt na Helenu Bezděkovou a hned při prvním setkání jsem cítila oporu a vřelost. Díky jejímu profesionálnímu přístupu, který je spojen s citlivostí a vnímavostí, jsem neměla problém se plně otevřít a prozkoumávat své potíže. Touto cestou bych chtěla ještě jednou za vše poděkovat. Moc mi to pomohlo, a proto psychoterapii pod vedením tak skvělé terapeutky, jako je Helena Bezděková, mohu jen doporučit.

Radka Š.

 

Před rokem a půl jsem měla pocit, že některých věcí už bylo dost. Dost psychického nepohodlí, dost ranních úzkostí, nespokojenosti. Neustále se opakujících vztahových vzorců, ústících v nekonečnou marnost. Helenu jsem si jednoduše našla na internetu, ne na žádné doproručení. Prostě jsem to zkusila podle zaměření a fotky.  Prošli jsme si různá časová období, opakující se zkušenosti. Helena mi ukázala cestu k vlastním pocitům a emocím. Je výborný posluchač, který se na věci dokáže koukat jiným způsobem. Svým problémům jsem nepřičítala velkou váhu. Helena mě vedla k tomu, abych se, pro mě zdánlivě malichernými detaily, více zaobírala. Díky její zpětné vazbě a prostoru, který mi dala jsem začala také lépe vnímat svoje hranice. Ztratil se mi úzkostný knedlík z žaludku, lépe se mi dýchá, cítím se svobodněji a šťastněji.
Ještě jednou bych chtěla moc a moc poděkovat za pozornost, kterou mi Helena věnovala.

Slávka

 

Jako úspěšný podnikatel a šťastně ženatý muž se zdravými, chytrými dětmi jsem vlastně všechno měl, ale stále to nebylo ono, stále jsem nebyl vnitřně spokojený a naplněný. Helena Bezděková mi nikdy neřekla, co a jak mám dělat, ale pomohla mi najít vlastní cestu z mých potíží. O to sladší je teď moje vítězství nad problémy, protože jsem si ho vybojoval (i když s její velkou pomocí) sám. Jsem jí moc vděčný.

Jan J.

 

S Helenou Bezděkovou jsem se seznámil zhruba před 2 roky, kdy jsem začal strachy panikařit. Prožíval jsem období, kdy toho na mě bylo moc, začínal jsem cítit, že stavy, kterým propadám, jsou čím dál intenzivnější, strach mě začínal svazovat, přestával jsem tomu všemu rozumět. Po několika týdnech váhání jsem se překonal a zavolal na telefonní číslo Terapie.info, kde se mi nejdříve nikdo neozval, ale po malé chvíli mi číslo volalo zpět a ozval se milý hlas, který mě vyslechl a uklidnil mě. V této chvíli jsem ještě netušil, že naše spolupráce bude trvat tak dlouho. V této chvíli jsem ani nevěděl, co je psychoterapie, a co mi může přinést. Byl jsem přesvědčen, že psychologie a psychiatrie nemá lidskou tvář. Po tomto telefonátu jsem však byl přesvědčen, že to musím zkusit, a domluvili jsme se na schůzce. Dnes již vím, že se nebylo čeho bát. Zpočátku jsem tomu sice nevěřil, ale Helena mě svojí terapií přesvědčila, že to funguje. Pomohla mi zase najít cestu, jak se zbavit mých strachů a naučit se s nimi vycházet, i když je to opravdu těžké. Helena mě dokázala vždycky chápavě vyslechnout a vždy se mi snažila vyjít vstříc. Naučila mě víc se zajímat o duši a pracovat na sobě. Díky ní jsem si uvědomil spoustu věcí, které jsem dříve přehlížel a nevěděl o nich. Vrátila mi zpět, co jsem začínal ztrácet, a zase jsem nabyl částečně ztracené sebevědomí. A za to jí moc děkuji! Její terapie má smysl a kdo se toho bojí, tak ať se nebojí, stojí to za to!

Vít Skořepa 

 

Helena is a woman of great depth. On meeting her I immediately felt a rapport with her, and was comfortable sharing with her. She is intuitive, strong, practical and kind – which helped to steer my thinking in a more positive way. Helena is truly a gifted therapist, and remarkable human being.

Liesel B., lawyer

 

Vzdělávací kurzy

Mezi základní firemní hodnoty skupiny Unipetrol patří odpovědnost – chceme se chovat odpovědně nejen k životnímu prostředí, našim zákazníkům a akcionářům, ale i k našim zaměstnancům. To je také důvod, proč každoročně pořádáme dny bezpečnosti v podobě série školení a workshopů na téma bezpečnost a ochrana zdraví. Letos jsme se rozhodli do programu dne bezpečnosti mimo jiné zařadit také workshop na téma stres na pracovišti a jak proti němu bojovat, protože si uvědomujeme, že se téma bezpečnost netýká pouze fyzické, ale také duševní hygieny na pracovišti, resp. mimo něj. Od rozhodnutí zařadit workshop o stresu do programu byl už jen krůček k jednání s paní Helenou Bezděkovou, která nás při hledání vhodného kandidáta na lektora zaujala svou erudicí a ochotou najít vhodné řešení jak pro potřeby zaměstnanců z výrobních provozů, tak lidí z kancelářského prostředí. Díky svému přátelskému a profesionálnímu vystupování dokázala paní Bezděková zapojit většinu posluchačů do aktivní diskuze. Účastníci přednášky tak mohli lépe porozumět problematice boje proti stresu, mimo jiné díky konkrétním příkladům ,ze života‘. Lektorka totiž do přednášky zařadila řadu poznatků ze své praxe a neformální debaty na dané téma pokračovaly i po skončení oficiální části workshopu, což bylo ze strany zúčastněných hodnoceno velmi pozitivně.

Jaromír Studený, manažer komunikace skupiny Unipetrol

 

S Mgr. MgA. Helenou Bezděkovou spolupracujeme v oblasti vzdělávání dva roky. Tématem školení je prevence syndromu vyhoření a stress management. Za tu dobu v naší firmě proškolila několik skupin zaměstnanců léčebného úseku, kteří jsou stavem psychického vyčerpání ohroženi nejvíce. Dle hodnocení samotných účastníků i výsledků hospitace jsou oba dva kurzy vnímány nadprůměrně pozitivně. Na paní Bezděkové si cením naprosté profesionality, spolehlivosti, nabytých zkušeností a vědomostí. Dále se mi líbí, že její semináře nejsou o pouhé teorii. Pravidelně do nich zapojuje pohybové a meditační aktivity. Za celou dobu vzájemné spolupráce nevznikl při přípravě a realizaci vzdělávacích akcí jediný problém. Proto mohu tuto lektorku ostatním organizacím jedině doporučit. 

Miroslav Vašák, personální oddělení, Lázně Františkovy Lázně a.s.

 

Na kurzu „Prevence vyhoření“ jsme ocenili profesionální přístup, srozumitelnost a zejména možnost zapojení do průběhu. Každý účastník měl možnost k sebereflexi a podle vlastního uvážení a možností následně uplatnit poznatky ve svém (nejen pracovním) životě. Kurz byl celkově pro nás přínosný. Moc Vám děkuji.

Ivana Pavelková, manažerka pro klíčové zákazníky, EKO-KOM, a.s.

 

Dobrý den, Heleno, ráda bych Vám poděkovala za workshop „Bálintovské skupiny“, který jste v Lázních Bělohrad lektorovala. Myslím, že nikdo z nás nečekal, že pokud se ponoříme do našich problémů společně podle předem daných pravidel, můžeme nejpozději do hodiny a půl znát jejich řešení či různé varianty řešení nebo alespoň získat nadhled a pochopit jeho podstatu. Problém si většinou uchováváme v sobě, snažíme se ho vyřešit sami, nezatěžovat s ním kolegy a nedávat tak důvod, že na svou práci nestačíme, trápíme se s ním docela dlouho dobu a občas vůbec nejsme schopni přijít na jeho řešení. Bálintovská skupina mi ukázala, že existuje jednoduchá a dobře aplikovatelná metoda, jak nalézt řešení těchto problémů. Nejvíc mě překvapil aspekt lidskosti – atmosféra, kterou jsem předtím nikdy s kolegy nezažila. Projev jejich zájmu o můj problém byl neuvěřitelný. Měla jsem pocit, že na něj nejsem sama, že jsem středem zájmu, slyšela jsem, co by oni dělali na mém místě a potvrdila jsem si svou vizi a získala motivaci k pokračování v mé práci. Workshop na téma Balintovská skupina bych doporučila všem, kteří si se svými problémy nevědí rady a kteří ztrácí naději, že je možné je určitým způsobem vyřešit. Opravdu to lze! Také role facilitátora je velmi zajímavá, sama jsem si ji vyzkoušela. Mohla jsem okusit, jak je obtížné udržet komunikaci skupiny v rámci vymezených pravidel a jemně a pozitivně motivovat jednotlivé úřastníky k aktivitě a vlastní fantazii. Byl to pro mě přínos, uvědomila jsem si, že je dobré podívat se na problém s určitým nadhledem. Ještě jednou děkuji a přeji mnoho úspěchů ve Vaší práci a ráda bych se opět někdy zúčastnila obdobných workshopů. S pozdravem

Ing. Kateřina Tížková, MÚ Liberec

 

Setkala jsem se s lektorkou Helenou Bezděkovou na školení témat „Sebepoznání“ a „Stres a asertivita v praxi“ v zimě roku 2010. Školení bylo určeno pro vyšší a střední management firmy Betonika spol s.r.o. Lektorka měla témata důkladně připravená. Na obou školeních bych ráda ocenila profesionální přístup. Na lektorském stylu Mgr. Bezděkové se mi líbila názorná cvičení. Informace jsou využitelné pro praxi nejen v našem oboru. Mohu doporučit lektorku Helenu Bezděkovou i dalším firmám.

Michaela Nováková, Betonika spol. s.r.o.

 

Seminář „Vnitrofiremní komunikace a asertivní jednání“ hodnotíme jako velmi přínosný pro všechny zúčastněné. Byl zaměřen nejen na seznámení s teoretickými poznatky, ale účastníci měli hlavně možnost formou tréninků a individuálních i skupinových cvičení ověřit si teoretické vědomosti v praxi. Velmi kladně hodnotíme jak odbornost lektorky, tak její pozitivní a individuální přístup a výraznou schopnost vtáhnout všechny zúčastněné do diskuze a řešení konkrétních situací. Děkujeme za vysokou odbornou i lidskou úroveň a těšíme se na další spolupráci.

Svatoslav Kopecký, ředitel BSK spol. s.r.o.

 

„Expresivní terapie v praxi sociální práce“ - velmi důležité techniky a metody práce pro naše klienty i pro mě samotnou. Byly to dva dny velmi živé, ale nenáročné, motivující a inspirující pro moji profesní cestu. Velmi doporučuji. Děkuji moc, Heleno.

Judita Klepková

 

Kurz expresivních terapií byl jako zjevení, nesl se v dynamické a přátelském duchu, jedna aktivita střídala druhou s velmi podrobným vysvětlováním lektorky. V jednu chvíli tančíte okolo ohně v Africe a v druhé jste v pohádkové písničce u rybníka s hastrmanem.

Michaela B., Centrum denních služeb

 

Velice děkuji za inspirativní kurz v podobě expresivní terapie. Byla to první možnost se s těmito technikami setkat. pro mě to bylo velice inspirativní jak pro pracovní činnosti, tak pro můj soukromý život. Za pár dní se mi vytvořil nový náhled na různé aktivity. A se říct, že se mi otevřely oči. Díky za možnost účastnit se kurzu.

Barbora Benešová

 

Kurz expresivní terapie mohu ze srdce doporučit. Moc jsem si ho užila nejen s příjemnou lektorkou Mgr. MgA. Bezděkovou, ale i ostatní účastníci kurzu mne pozitivně posunuli někam dál. Odcházím s příjemným pocitem, protože to je kurz aktivní, „kde nesedíte v lavici“, ale techniku zažijete „na vlastní kůži“. Pracuji v domově důchodců na Zahradním městě a budu se snažit co nejvíce těchto technik použít v praxi. Moc děkuji.

Martina Seidlová

 

Dne 9.-10.5.2016 jsem se zúčastnila kurzu expresivní terapie pod vedením lektorky Mgr. MgA. Heleny Bezděkové. Kurz se mi velice líbil, měla jsem možnost seznámit se s novými oblastmi, které jsem dosud nepoznala. Celý kurz probíhal v příjemné atmosféře pod odborným vedením. Nově nabyté poznatky vidím jako velký přínos pro svou praxi i osobní prožitek. Děkuji.

Simona Sýkorová

 

Výborný zážitkový seminář expresivních terapií. Načerpala jsem spoustu inspirace do mé další práce, mnoho technik pro práci s klienty s MR a psychickými poruchami. Úžasná práce lektorky H. Bezděkové. Děkuji moc :-)

B. Tůmová

 

Kurz expresivní terapie je výbornou motivací a inspirací pro práci v sociálních službách i pro osobní využití. Moc díky, na tohle dlouho nezapomenu. Vřele doporučuji paní lektorku Bezděkovou, byla skvělá a energická.

Monika Janatová

 

Supervize 

Mgr. Bezděková profesionálně zvládla supervizní činnost pro interní lektory Probační a mediační služby v poměrně nestandardních podmínkách (časová zátěž účastníků, změny termínů a míst supervizí, obměny skupin supervidovaných lektorů, různá úroveň jejich lektorských zkušeností) a podařilo se jí dosáhnout cíle supervize, tzn. podpořit interní lektory, umožnit jim rozvoj jejich lektorských dovedností, posílit je v roli lektorů. Podněty ze supervizí umožní ředitelství služby v tomto procesu pokračovat. S Mgr. Bezděkovou se skvěle spolupracovalo, vždy byla vstřícná i v náročných situacích během projektu. Kdykoli jsme se na ni mohli obrátit s prosbou o pomoc, radu a vždy z ní vyzařoval optimismus. Byla nám během projektu velkou oporou.

Mgr. Jaroslava Talandová, vedoucí projektu, a Ing. Milan Hel, projektový manažer 

 

Na Vámi vedených supervizích jsem si cenila, že dokážete stále držet téma a velmi vlídně k tématu vracíte. Je to nenápadné a účinné. Děkuji.

Jana Kosařová, probační úředník

 

Děkuji za možnost účastnit se lektorské supervize pod vedením Mgr. Heleny Bezděkové. Jako analytik dokáži ocenit různé přístupy a pohledy k vybraným tématům, které mě posunují ve věci dále či hlouběji a těch se mi v rámci setkání od paní lektorky i v rámci diskuze pod jejím vedení dostalo požehnaně.

Michal Karban

 

Supervizní setkání s Mgr. Helenou Bezděkovou byla přínosem pro mou osobní praxi. Hlavně v oblasti zastavení a zamyšlení se nad profesním rozvojem a dovednostmi. Setkání byla dobrá pro reflexi v oblasti lektorování. Styl práce Mgr. Heleny Bezděkové byl vstřícný, jasný, efektivní, supervizorka reagovala na potřeby mé i skupiny a dokázala se jim přizpůsobit. Zvláště jsem toto ocenil při setkáváních, kde se probíraly složité věci práce se stresem, únavou a přetížením v práci.

Mgr. Lukáš Herich, DiS.

 

Seberozvojové taneční kurzy

Díky těmto tanečním setkáním s Helenou, s dalšími Ženami, s příběhy a hlavně a se svou vlastní podstatou jsem se protančila k tomu, že jsem schopná si daleko více než kdy předtím vytyčit si svoje hranice, hlouběji jsem se dostala k tomu, po čem skutečně moje srdce touží, objevila jsem svoje naplno neprojevené části a jejich obrovský potenciál, který jsem roztančila do realizace svých vlastních kurzů. S každým příběhem se ve mě a v mém životě rozpohybovali i témata, která už dlouho čekali na svojí pozornost. Tanec se pro mě stal impulsem ke změně a radostí v sebepoznávání. Jsem zvědavá co mi další série setkání přinesou a těším se na nová setkání v ženské tančící smečce! Díky, Heleno, za to co děláš!  

M. N.

 

Mám ráda silné příběhy a mám ráda tanec. V tomto kurzu ( nebo nazvat jinak) se mi dostalo obojího a krásně se to propojilo. Také si cením té holčičí soudružnosti, ženské energie a atmosféry, která tam vládla. Pěkné, uvažuji vážně o pokračování.

Katka Pechová, Dobříš

 

Kurz byl pro mě něčím úplně novým. Byly to příjemné uvolňující chvíle. Mám moc ráda tanec, a tak jsem si užívala možnost volnosti pohybu, bez omezení. Užívala jsem si, že člověka nikdo nesoudil, že se každý pohyboval podle své nálady a možností. Zajímavá zkušenost byla vyjadřování emocí pomocí tance. Jsem vděčná za Helenino velice laskavé provázení kursem. S respektem a podporou k sebepoznaní. Těším se na další pokračování :)  

Katka S., Dobřichovice

 

Kurz „tance s vlky“ mě velmi nalákal propojením intuitivního tance, který mi v životě moc chybí, s knihou „Ženy, které běhaly s vlky“, kterou mám dlouho rozečtenou. Čekala jsem klidné rozuzlení příběhů z knihy a příjemné zatančení, ale vše šlo mnohem hlouběji a já se potkala se svým smutkem, osamělostí, i s nenaplněnou touhou po svobodě. Pocity vypluly do vědomí, tanec vše uvolnil a proladil a z kurzu jsem odcházela zase o kus vědomější a sama k sobě láskyplnější. Určitě si kurz v některém z dalších termínů zopakuji, zase s jinými příběhy z knihy.

Eva Vojtěchovská

 

Na kurzu „Ženy, které tančí s vlky“ jsem se každých 14 dní moc těšila. Na dvě hodiny jsem vždy skrze příběh Vasilisy kontaktovala svoje nitro, zapomněla na okolní svět a ponořila se do tance. Helena inspirovala výběrem hudby a jemným vedením, kdy nám nechávala spoustu prostoru na vlastní fantazii. Každou lekci měla profesionálně připravenou s velkou péčí. V kurzu jsem našla spoustu odpovědí na nejniternější otázky a nové přítelkyně. Mohu každému jen doporučit!

Dana R., Černošice

 

Na kurz „Ženy, které tančí s vlky“ jsem se pokaždé velmi těšila. Skupina byla moc fajn a Helena umí vytvořit bezpečný prostor, kde si člověk může vyzkoušet i vystoupení z komfortní zóny, ale nemusí, když nechce. Co očekávat? Intuitivní tanec, prohlubování respektu k sobě sama, následování pocitů a tělesných impulsů, takže lepší vnímání svého těla, super hudbu a přívaly hravosti a radosti. To celé protkané příběhem z knihy Ženy, které běhaly s vlky, který umí Helena srozumitelně přiblížit. Vždy jsem odcházela plná energie a dobré nálady a moc se těším na další kurz!

Eva Sochorová

 

Kurz „Radost, život, rezonance“ jsem si moc užila, byla to ta pravá relaxace včetně odhození konvencí a hraní, kreslení, cvičení a tancování. Pobyt v krásném čistém ekologickém statku se skvělou domácí vegetariánskou stravou, kdy jsem nevěřila, že takovou dobrotu lze vykouzlit i bez masa. Těším se na příště!

Ema Kučerová, Praha

 

Na kurz jsem byla hodně zvědavá. A odjížděla jsem s vědomím, že jsem udělala svou účastí dobře… Bylo to opravdu potěšení pro tělo i duši. Jógování i tanec mi daly hodně zpráv a podnětů…, lektorky jsou profesionální, výborné.

Sylva Kordová

 

„Radost, život, rezonance“ – a tomuto kurz odpovídal – smích, pohoda, tanec – vnímání svého těla i svých emocí, energie ženské skupiny, jóga, dechová cvičení, mantry, rozmanitý program, kde se obě lektorky skvěle doplňovaly, krásná příroda, vynikající kuchyně. Odjížděla jsem s pocitem radosti, euforie. Děkuji Heleně, Jitce i kuchařce Evičce a těším se zas někdy na příště.

Pavlína Chadtová

 

Co se týká tance, kurzem „Radost, život, rezonance“ jsem překročila most z neznáma a studu do příjemna, relaxu a pohody. Díky.

Helena

 

Jóga a tanec, sluníčko a šeříky. Krásný víkend plný pohody a smíchu. Moc děkuji.

Míša

 

Kurz „Radost, život, rezonance“ se mi velice líbil. Program byl velice pestrý, zajímavý a naučný. Jídlo bylo vynikající a počasí nádherný.

Simona

 

Seminář „Taneční ladění“ – Rok ženy byl pro mne příjemným zpestřením podzimních dnů. Mít možnost podívat se nazpět, popřemýšlet o uplynulém roce a vyjádřit některé události pohybem, prožít si je ve spojení pohybu a hudby bylo velice nevšední a hluboké. Také jsem si mohla volně a spontánně zatančit na příjemnou hudbu a to se mi často nestává :-) .

Andrea K., Praha

„Tancovala duše s tělem“ s Hankou a Helou…jedna krásná, slunečná listopadová sobota a jedenáct žen…dívek…holčiček…děvčátek… Na začátku napětí, očekávání, zvědavost. Při loučení uvolnění, slzy, úsměvy a poznání… jééééééé, ta naše duše opravdu tančila a nebyla v tom sama. Ten krásně propletený kruh, který se z těl vytvořil, ve mně zůstává napořád. Tři generace žen se proměnily v úžasnou energii, která se ve mně probudí vždy, když si pustím hudbu, zavřu oči a začnu tančit… to musíte zažít a prožít :-D Těším se na další setkání v kruhu.

Martina Širočková, Trojanovice

 

Milá Hanko a Helo, moc Vám oběma děkuji za nádherný zážitek, který vyvrcholil v ženské souznění duší. Opravdu něco úžasného!!! Stále v sobě tu vzájemnost cítím a těším se na další „pozvání k tanci“.

Eva P., Havířov

 

Když jsem šla na „Taneční ladění“ s Helenou Bezděkovou, měla jsem náladu pod psa a nechtělo se mi mezi lidi. Ale na semináři panovala velmi uvolněná atmosféra s příjemnou ženskou energií, takže jsem nakonec odcházela dobře naladěná a bez napětí. Společně jsme si hrály, veselily se, ale také se nořily hluboko do sebe a sdílely to, co obvykle s ostatními nesdílíme. Malá skupina navíc umožnila lepší propojení mezi námi. Helena rozhodně umí ostatní inspirovat a svojí bezprostředností a laskavostí asi dokáže přivést k tanci i ty nejvíce uzavřené :)

Míša Pavlíková, Všeradice  

 

Sobotní „Taneční ladění“ pro mě byla radost z pohybu, chvíle bezstarostnosti a pohody, taky zamyšlení se, kontakt s jinými ženami, obohacení, sdílení pocitů, volný prostor, takové vykouknutí z ulity na nový obzor a bezpečný návrat zpět. To myslím v přeneseném i doslovném významu, protože cestou domů z kurzu jsem vjela na chodníku s kolem do jedné díry, která tam byla, a nevím jak, nespadla jsem :)

Jana Fidrichová, Dobřichovice  

 

Jako organizátorka letní školy „Gate 2 Social Art“ v Českém Krumlově v létě 2014 jsem se rozhodla přizvat ke spolupráci i lektorku Helenu Bezděkovou. A to pro vynikající dlouholeté zkušenosti na rovině osobní, lektorské, umělecké a experimentální. Pojetí pohybového workshopu, který si kladl za cíl otevřít expresivitu účastníků, elegantně zapadalo do celkového konceptu užití uměleckých prostředků pro sebepoznání, překračování vlastních hranic, práci se skupinou a v neposlední řadě vlastní autorské tvorby. Mocné rytmy flamenka, využití prvků taneční terapie, další pohybové aktivity  a citlivý přístup lektorky měly na účastníky ohromující vliv. Ze stydlivých, více či méně uzavřených postaviček se postupně stávaly sebevědomé, uvolněné a zkoušející bytosti, které se tance a pohybu přestaly bát, hodily za hlavu zbytky studu a plně se odevzdaly hudbě, sami sobě i ostatním. Účastníci přesunuli pozornost z obav o vlastní výkonnost a podobu projevu na osvobozující prožitek z tance.

Lucie Vaverová, Český Krumlov 

 

Ráda bych všem doporučila v podstatě jakýkoliv workshop vedený Helenou Bezděkovou :) Já jsem se zúčastnila kurzu s prvky taneční terapie a byla jsem velice překvapená, jak moc mohou různé pohybové a taneční techniky odblokovat problémy, které jsem si schovávala „uvnitř“. Na semináři jsem si sice na jednu stranu hodně pobrečela, ale bylo to velmi úlevné a pomohlo mi to vyřešit nejeden problém. Na druhé straně zde bylo i mnoho smíchu, zábavy, tolik solidarity a podpory od „cizích lid“ jsem ještě nezažila! Jsem velmi vděčná, že jsem workshop navštívila, budu na něj vzpomínat a z něj čerpat ještě hodně dlouho!

Markéta Polášková

 

Seberozvojové taneční kurzy, které nabízí Hela, jsou velmi originální, obsahem i formou ..Hela je jednička!  Přihlásila jsem se po velkém váhání na kurz „Viva la vida flamenca“. Helu a její metody znám, v tom nebyl problém, ale hodně dlouho mě bolely, píchaly moje kyčle. Tanec měl  překvapující úzdravný účinek! Kyčle mě přestaly bolet!  A má radost z toho trvá doteď! Úžasné. K tomu dodám, že po každé jednotlivé lekci bylo pozitivní nabytí pro „lehkost bytí“ a radosti ze života.

S.K., seniorka

 

Děkuji ti, že jsem se mohla opět vrátit do svého nitra. Události minulých měsíců (tj. před tanečním kurzem) mě natolik pohltily, že jsem, aniž bych si to uvědomila, používala hlavně rozum a méně intuici a vnitřní vedení. V průběhu dalších asi 3 dnů po kurzu mi ještě naskakovaly souvislosti událostí a vše začalo zapadat do sebe jako ozubená kolečka :-)

Kateřina, Brno

 

Během projektu „Gate to Social Art“ v Českém Krumlově jsem zažila dva vrcholy, na které nezapomenu. Mezi ty nejsilnější momenty rozhodně patří aktivity z tvého workshopu „Body in Movement“. Na pohyb jsem se těšila nejvíc, protože tanec a movement vůbec je pro mě jedna z nejoblíbenějších aktivit v mém životě. Bavilo mě to od začátku do konce! Díky tvému workshopu jsem se naučila být zvídavá, smutná i veselá, absolutně šťastná a svobodná. Poprvné za svůj život jsem TANČILA jenom tak, jak jsem chtěla já a moje tělo. I přes to, že se hýbu celý život, jsem poznala pohyb a tanec z úplně jiného úhlu a byla překvapená. Víc než mile. Děkuji!

Petra Hegedüšová

 

I had a chance to participate in Helena’s workshop „Body in Movement“ (project Gate to Social Art in Český Krumlov) and I was surprised how I could open myself around other participants so easily. The different exercises helped me to feel my body and to be connected with a group thanks to diverse kind of dances, primitive movements and music instruments. It was a pleasure to know you, thank you!

Mathilde Sauvage, Belgium  

 

Workshop „Body in Movement“ v Českém Krumlově byl jedním z největších zážitků, které jsem si odtamtud odvezla – šel do hloubky a moc mě bavil. Dokázala jsem se v jeho průběhu postupně úplně uvolnit a na konci byla překvapená, že se můžu cítit tak dobře! Zajímavá byla jak práce ve skupině, tak samostatné výstupy. Opravdu hezky strávený čas v pohybu a mnoho podnětů k pozdějšímu zpracování. Velké díky lektorce!

Tereza Ritterová, Praha

 

Když jsem se přihlašovala do kurzu „Svoboda v pohybu, svoboda mého života“, v podstatě jsem nevěděla, co přesně očekávat. Ale ať již bych měla očekávání jakákoliv, tento kurz by je rozhodně vždy překonal. Chtěla bych touto cestou poděkovat oběma lektorkám za přínosné poznatky, za skvělou atmosféru, kterou vytvořily, za krásné přijetí a pochopení a hlavně za nový rozměr Svobody, kterou jsem na jejich kurzu nalezla. Ještě jednou díky a těším se na další setkání.

Daniela Kraydlová, Brno

 

Tanec byl pro mě vždy něčím buďto čistě soukromým nebo naopak stroze a přísně organizovaným na společenských akcích, takže jsem se krásně hned mohl nutit vystoupit ze svého bezpečí a nelitoval jsem. Na kurzu bylo hodnotit ostatní zakázáno, přesto se mi hodnocení dostalo požehnaně, právě skrze moje tělo. Myslel jsem si, že ho znám dokonale a rád jsem zjistil, že jsem se mýlil. Terapeutky jsou výborné a program se velmi pružně a myslím vhodně přizpůsobil kolektivní náladě. Navíc zjištění, co prožívají ostatní v kontaktu sami se sebou a v kontaktu se mnou, je velmi osvobozující.

Lukáš Pánek, překladatel, Brno

 

Kurz Podzimní ladění, který efektivně propojil tanec, pohyb a terapii, byl pro mne v mnoha směrech výjimečný. Chtěla bych tímto veřejně poděkovat skvělé a inspirativní lektorce Helence, která po celou dobu mezi nás šířila pozitivní energii a snažila se, abychom si z tohoto jednoho podzimního víkendu odnesly co nejvíce. Doporučuji jej všem, kteří si potřebují utříbit své myšlenky, zrelaxovat tělo i mysl a dále rozvíjet svou osobnost.

Petra Skokanová

 

Děkuji za hezké zážitky na kurzu, který mě obohatil o pohled na druhé pohlaví. Nejvíce mě zaujalo proudění energie i prvky komunikace se spoluprací. Mohu doporučit, byl to užitečně prožitý víkend.

Jarda Pekárek

 

V dnešní době má spousta lidí různé problémy. Mě třeba vyčerpává zima, špatné počasí a do toho ještě zkouškové období na konci zimního semestru. Potřebovala jsem „dobít baterky“ a jsem hrozně ráda, že jsem k tomu mohla využít kurzu s názvem Jarní ladění, vedeného Helenou Bezděkovou a Jaroslavou Dosedlovou. Nikdy jsem nezažila tak příjemnou a povzbuzující kolektivní činnost, který byla pestrá, nápaditá a povzbuzující. Po každém kurzu jsem se cítila skvěle, příjemně unavená a plná zážitků. Naše lektorky byly vynikající, přátelské a ukázaly profesionální přístup. Moc jim děkuji a program vřele doporučuji všem!

Iveta Machová

Kurz „Jarní ladění“ vedený Helenou Bezděkovou a Jaroslavou Dosedlovou mi výborně „dobíjel baterky“, naplnil mě příjemnými pocity a pomohl mi uvědomit si, co se ve mně děje a proč. Díky tomuto kurzu jsem si dokázala pojmenovat a vlastně i vyřešit to, co už mě dlouho trápilo. A jako bonus jsem si odnesla neopakovatelné zážitky, po každém dni skvělou náladu a mnoho podpory od skvělých lidí.

Petra Kočová

Ze začátku kurzu „Jarní ladění“ vedeného Helenou Bezděkovou a Jaroslavou Dosedlovou jsem byla poměrně skeptická, ale během čtyř setkání jsem na sobě určitě pocítila změny. Našla jsem skvělé kamarádky, objevila ženskou sílu (jakkoliv hloupě to zní) a zažila mnoho různých emocí. Chce to ochotu angažovat se a otevřít, zisky jsou ale veliké. Mohu jen doporučit!

Michaela Pličková

Pohybové techniky, které jsme v kurzu „Jarní ladění“, vedeného Helenou Bezděkovou a Jaroslavou Dosedlovou, vyzkoušely, rozvinuly moji osobnost v mnoha směrech. Díky nim jsem si více uvědomila své tělo i jeho omezení, ženskost, ale také svou osobnost. Pojmenování pocitů, které ve mně jednotlivá cvičení vyvolala, mi pomohlo pochopit, z čeho mohou pramenit případné problémy, ať už při komunikaci s osobami blízkými i novými. Díky spontánnímu, upřímnému a aktivnímu přístupu Jarky a Helenky bylo lehké zapojit se do aktivit naplno a beze studu. Kurz se nakonec stal místem, kde se vytvořila nová, pevná přátelství, opírající se o energii „kmene“, který zde během kurzu vznikl. Budu se těšit na další setkání.

Pavla Pinkasová

Seberozvojový tanečně a pohybově terapeutický kurz „Zahřátí na těle i na duši“ je pro mě v pořadí druhým takovým kurzem. S oběma lektorkami H. Bezděkovou a J. Dosedlovou, jsem měla možnost seznámit se již dříve, v době, kdy jsem se cítila hodně svázaná sebou i druhými lidmi a nebylo mi dobře ve svém těle, se svojí duší a už vůbec ne s dalšími lidmi, na které jsem byla často a bezdůvodně protivná. Před rokem jsem se tedy zúčastnila svého prvního seberozvojového kurzu a zjistila jsem o sobě hodně zajímavých věcí – některé jsem tak trochu tušila, některé pro mne byly nové. Zároveň jsem také dostala nabídku, jakým způsobem je možné s těmito věcmi pracovat. Po tomto kurzu jsem udělala ve svém životě radikální změny, díky kterým se dnes cítím vyrovnanější a klidnější. Ve chvíli, kdy jsem obdržela pozvánku na další kurz, jsem tedy neváhala ani vteřinu a hned jsem se přihlásila – jet přes celou republiku pro mne neznamenal žádný limit, protože jsem věděla, že to za to stojí! Pravdou je, že jsem se bála toho, jestli mi bude víkend stačit, jestli to nebude málo. Teď po skončení kurzu nechci říkat, jestli mi to stačilo nebo ne. Vím, že příště udělám všechno proto, abych mohla jet znovu a znovu. Už jen z toho důvodu, že člověk se neustále vyvíjí a potkává různé lidi a tak je pořád co si uvědomovat ve vztahu k sobě i k druhým a měnit se k lepšímu. Jedině tak můžeme předávat energii dál a pomáhat těm, co to potřebují. Na kurzech tedy nejvíce oceňuji možnost jak skupinové, tak individuální práce, člověk si tak sám může vybrat to, co zrovna nejvíc potřebuje, na co se chce zaměřit, co by chtěl změnit. Pocit, že v tom nejsem sama, že když budu potřebovat, stačí natáhnout ruku a vždy mi ji někdo chytne a pomůže. Děkuji za Vaši práci!

Tereza Horklová

Děkuji za krásný víkend plný inspirace, krásy, tance, hledání, porozumění a vhledu. Bylo to úžasné a energizující. (kurz „Zahřátí na těle i na duši“.)

Tamara Al Sulaimanová

Kurz „Zahřátí na těle i na duši“ byl přesně to, po čem mé tělo a duše po dlouhé zimě toužily. Byl to úžasný a nezapomenutelný víkend, který byl od první minuty až do té poslední nabitý jedinečnými zážitky. Během této doby nám byl poskytnut čas, který byl určen opravdu jen nám. Byl to čas, kdy jsme se mohly věnovat samy sobě a který jsme mohly využít k našemu sebepoznání, seberozvoji, k objevení nás samotných. Obě naše lektorky – jak Helena Bezděková, tak Jaroslava Dosedlová, celý kurz citlivě vedly a po celou dobu byly našimi skvělými tanečními průvodkyněmi. Kéž by bylo víc takových tanečně terapeutických kurzů – pro mě byl proběhlý víkend skutečně nezapomenutelný, nabíjející a povznášející a za tento zážitek moc děkuji!

Jaroslava Kravalová

Kurz „Rok ženy“ pod vedením Heleny Bezděkové a Jaroslavy Dosedlové mě velmi, velmi, velmi příjemně překvapil. Ačkoli jsem do něj nešla s nějakými představami a velkými ambicemi, takto dobité „baterky“ jsem v životě neměla. Přístup je velmi citlivý, individuální, volný prostor k sebevyjádření a pocit nenucenosti nakonec způsobí, že se pustíte do věcí, o kterých byste si dříve nemysleli ani ve snu, že někdy uděláte. Děkuji za dobité baterky, objevenou sebelásku, citlivost a nádherný víkend. V životě jsem se necítila lépe.

Ivana Červená